Gurmásnký festival v Plzni

Vynikající jídlo i pití, vystoupení několika oblíbených skupin a známé osobnosti. To byl letošní ročník Gurmánského festivalu, který proběhl na louce u sv. Jiří v Plzni – Doubravce v sobotu 2.9.2017

S tradičními i netradičními pokrmy soutěžilo na Gurmánském festivalu deset restaurací. V porotě zasedli starosta MO Plzeň 4 Michal Chalupný, místostarostové Zdeněk Mádr a David Zrostlík a také moderátorka a scénáristka Halina Pawlovská a kuchařská televizní hvězda Markéta Krajčovičová. Odborná porota jako nejlepší pokrm soutěžního dne vybrala divočáka na šípkové omáčce s perníkovým knedlíkem, který připravil Klub Kapsa, sídlící v Plzni na Klatovské třídě. Jak Halina Pawlovská, tak Markéta Krajčovičová předvedly na pódiu své kuchařské umění a jejich výtvory ochutnali i samotní návštěvníci. Ti také rozhodli o tom, která z deseti soutěžících restaurací dostane hlavní cenu Gurmánského dne, tedy Cenu návštěvníků. A zvítězila restaurace U Sousedů, kterou najdete v Plzni – Újezdě.

Mimo soutěžní restaurace mohli i návštěvníci na louce u kostela Sv. Jiří ochutnat různé další pochutiny – sýry, vína, různé druhy piv a sladké pečivo a mnoho dalšího. Návštěvníkům také velmi chutnaly sladké i slané muffiny od plzeňských mammahelpek, které se jako loni festivalu zúčastnily. Děkujeme všem, kdo jste navštívil náš stánek.

Ivana Ch. Plzeň