Holky, už mi zase chutná! v Českých Budějovicích

Mamma HELP možná znáte jako pacientskou organizaci, která pomáhá ženám s rakovinou prsu. V Českých Budějovicích její pobočka působí teprve krátce, od podzimu minulého roku. Přesto do bezplatné poradny na Lannově třídě přišlo už pár desítek žen, které se právě léčí nebo se snaží o návrat do normálního života. „Staráme se hlavně o to, aby nemocným bylo líp, aby jim nechyběla naděje a chuť do života. Nabízíme vlastní příběhy – i my máme zkušenost s obávanou nemocí a neméně obávanou léčbou,“ říká Ludmila Kubátová, koordinátorka Mamma HELP centra.

Povzbudit pacientky, které ještě mají velký kus cesty před sebou a zrovna třeba bojují s nechutenstvím, způsobeným chemoterapií, chtějí ženy z Mamma HELPu také novou akcí s názvem: Holky, už mi zase chutná! Vědí totiž dobře, jak moc se samy těšily, až léčení skončí, až jim bude zase chutnat – jídlo i normální život!

A navíc, chtějí se také samy naučit trošku líp vařit a zdravěji žít.

„Oslovily jsme známé kuchaře, nutriční terapeuty, dodavatele kvalitních potravin, autorky kuchařek, gurmány a gurmety, pořadatele food festivalů – a požádaly je o pomoc. Jejich reakce byla mimořádně vstřícná, napříč republikou,“ vysvětluje nadšeně paní Lída. „V Českých Budějovicích bude náš kuchařský tým, složený z vyléčených pacientek, vařit s kulinářem Petrem Stupkou. Premiéru máme v neděli 17. května na Výstavišti, pan Stupka nás ochotně přizval do svého Kulinářského dne. Přijďte se určitě podívat, od 9.30 se na pódiu v pavilónu Z pustíme společně do vaření. A dáme vám ochutnat!“

Podobně jako v Budějovicích se naučí ženské týmy pod vedením odborníků zdravě a chutně vařit také v Brně, Hradci Králové, Olomouci, Plzni, Zlíně a v Praze – tam se akce Holky, už mi zase chutná představí novinářům v pondělí 18. 5. netradičním piknikem v Botanické zahradě v Tróji.

„A v listopadu se utkáme v soutěži s dalšími týmy kuchařek v pražském TOP hotelu na Food festivalu pro Mamma HELP,“ prozrazuje ještě paní Kubátová.

Hledáte-li recept na chuť do života, možná ho objevíte mezi ženami, které se nebojí poprat s překážkami, jež život přináší. Držme jim palce, nejen v kuchařské soutěži.

 

Kontakt: Mamma HELP centrum, Lannova třída 63, České Budějovice.

Tel.: 385 515 031, 602 456 712, e-mail: budejovice@mammahelp.cz , www.mammahelp.cz

Petr Stupka