Holky, už mi zase chutná! v Olomouci

Mamma HELP možná znáte jako pacientskou organizaci, která pomáhá ženám s rakovinou prsu. V Olomouci její pobočka působí už čtyři roky, její bezplatnou poradnu najdete na Dolním náměstí. „Staráme se hlavně o to, aby nemocným bylo líp, aby jim nechyběla naděje a chuť do života. Nabízíme vlastní příběhy – i my máme zkušenost s obávanou nemocí a neméně obávanou léčbou,“ říká Karla Otavová, koordinátorka Mamma HELP centra.

Povzbudit pacientky, které se právě léčí a zrovna bojují s nechutenstvím, způsobených chemoterapií, chtějí ženy z Mamma HELPu také novou akcí s názvem: Holky, už mi zase chutná! Vědí totiž dobře, jak moc se samy těšily, až léčení skončí, až jim bude zase chutnat – jídlo, i normální život!

A co víc, chtějí se také samy naučit trošku líp vařit a zdravěji žít.

„Oslovily jsme známé kuchaře, nutriční terapeuty, dodavatele kvalitních potravin, autorky kuchařek, gurmány a gurmety, pořadatele food festivalů – a požádaly je o pomoc. Jejich reakce byla mimořádně vstřícná, napříč republikou,“ vysvětluje nadšeně Karla Otavová. „V Olomouci bude náš kuchařský tým, složený z vyléčených pacientek, vařit s šéfkuchařem restaurace Lobster Jaroslavem Klárem, piknik pro naše klientky s námi připraví restaurace Vila Primavesi, ve školní kuchyni Střední školy obchodu, gastronomie a designu PRAKTIK nás připraví a vyzkouší mistři odborného výcviku, a před koncem roku se utkáme s dalšími týmy kuchařek v pražském TOP hotelu na Food festivalu pro Mamma HELP.“

Hledáte-li recept na chuť do života, možná ho objevíte mezi ženami, které se nebojí poprat s překážkami, jež život přináší. Držme jim palce, nejen v kuchařské soutěži.

Kontakt: Mamma HELP centrum, Dolní náměstí 42, Olomouc (vchod z Uhelné). Tel.: 585 220 288.