O víkendu budeme na Garden Food Festivalu v Olomouci

13. – 14. května, Smetanovy sady, Olomouc

gff

 

Mamma HELP se vrátí k receptům babiček

Nejchutnější festival jídla a pití na Moravě sice dává příležitost představit se především regionálním restauracím, potravinám, výrobcům a kuchařským celebritám, ale má také charitativní rozměr. Spolupracuje například od prvního ročníku se sdružením Mamma HELP, které pomáhá onkologicky nemocným ženám. Ve Smetanových sadech bude mít jeho tým stánek i letos. A chuťové pohárky návštěvníků potěší jídly z receptářů našich babiček.

Mamma HELP bude na Garden Food Festivalu znovu prezentovat projekt Holky, už mi zase chutná, který od roku 2015 může být inspirací pro pacientky, procházející léčbou rakoviny prsu a trpící nechutenstvím. „V našich centrech jsme už před tím vařily pro potěšení. Ale chtěly jsme se naučit vařit trochu jinak. Ze zdravějších surovin, lehce, chutně, prostě líp. Nechaly jsme si poradit od odborníků, například od nutriční terapeutky Evy Ondrýskové, ale taky skvělých kuchařů Jaroslava Klára, Martina Plchota nebo Romana Pauluse,“ popsala olomoucká koordinátorka Mamma HELPu Karla Otavová projekt, který má také svou internetovou stránku www.uzmizasechutna.cz.

„Před dvěma lety jsem jen ze zvědavosti navštívila stánek MammaHELPu na Garden Food Festivalu v Olomouci. Ráda vařím a chtěla jsem získat inspiraci a něčemu se přiučit. To setkání ale výrazně ovlivnilo můj život, přineslo mi spoustu radosti, nových přátel a zážitků,“ vzpomněla klientka olomouckého Mamma HELP centra Michaela Paclíková. Od té doby totiž začala navštěvovat společná setkání, během nichž ženy společně vařily, povídaly si o zemích, odkud recepty pocházely, dozvídaly se podrobnosti o zdravé výživě. Na loňském Garden Food Festivalu už byla Paclíková členkou týmu. „A měla jsem velkou radost z toho, že se ženám daří začlenit do každodenního života zásady zdravého stravování. Strava je podle mě jedním z důležitých faktorů vedoucích k uzdravení,“ dodala.

„Holky“ z MammaHELPu se usilovně připravují i na letošní Garden Food Festival. „Zkusíme se vrátit ke kořenům a nakouknout do kuchyně našich babiček. Z jejich moudrosti máme stále co čerpat. Budeme mít opět taky výbornou kávu, z olomoucké pražírny Kikafe, čaj i bylinkový nápoj,“ naznačila Paclíková, čím pohostí návštěvníky stánku. Zájemkyně navíc mohou získat cenné informace o prevenci rakoviny prsu.

„Moc si vážíme možnosti opět propagovat na festivalu projekt Holky, už mi zase chutná. Výtěžek prodeje vracíme zpět do projektu. Děkujeme všem sponzorům a pomocníkům, bez nichž by naše snažení, dodávat naději a radost ženám s diagnózou rakoviny prsu, bylo o mnoho těžší. Přijďte se na nás podívat, když nic jiného, odnesete si domů úsměv a dobrou náladu. Moc se na vás všechny těšíme,“ uzavřela koordinátorka Mamma HELPu Karla Otavová.

MammaHELP sdružuje ženy s diagnózou rakovina prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty již od roku 1999. Ročně poskytne ve svých centrech v osmi městech v Čechách i na Moravě nebo prostřednictvím Avon linky poradenství téměř sedmi tisícovkám klientek a klientů. Všechny služby poskytuje zdarma. Více se dozvíte na www.mammahelp.cz.

Více na https://olomouc.gardenfoodfestival.cz/