Piknik s grilováním na Vítkově pro pražské mammahelpky

Letošní předprázdninový babinec jsme se rozhodly uspořádat velmi netradičně. Grilovací piknik v parku Na Vítkově na veřejném místě pro grilování nám nejdříve připadal jako sen, ale ten se stal opravdu skutečností.

Za pomoci manželů Pospíšilových z firmy POGRA (www.gril-pec.cz) se podařilo tak krásné odpoledne, že se ozvalo i několik mammahelpek za několik dnů s tím, že to byl pro ně obrovský zážitek.

Keramický gril-pec BGE je opravdu pomocník k nezapomenutí. Grilování je naprosto nezávadné, všechen tuk stéká do speciální nádobky a do otevřeného ohně nesteče ani kapička tuku a nedochází tak ke vzniku škodlivých látek. Paní Pospíšilová nám předvedla pomalé pečení masa vcelku, grilování kapra, kotlet, kuřecích stehen, několika druhů zeleniny, vepřové panenky, ale i dušení masa se zeleninou na víně. Nakonec bylo vše završeno pečením moučníku z listového těsta. Takhle široké využití má gril-pec.

Samozřejmě jsme k tomu připravily různé druhy dipů, salátů a doplňků ke grilování. Každý zapil podle své chuti vínem, pivem nebo vodou.

Velké poděkování patří hlavně Pospíšilům, kteří nám věnovali nejen celé odpoledne, ale i mnoho času s přípravou tohoto grilování. Všechny jsme se hezky bavily a nakonec obávané počasí se umoudřilo a byl krásný příjemný den.

Seznámily jsme tak naše pražská děvčata podrobně o našem projektu „Holky už mi zase chutná“

Hanka Jírovcová