Čokoládu si rozhodně nerozmlouvám!

Stravuješ se zdravě?

Načteno a naposloucháno mám hodně, ale nakonec si myslím, že se má poslouchat tělo. Když touží po mrkvi, dám mu mrkev a čokoládu mu rozhodně nerozmlouvám 🙂

Co si slibuješ od našeho projektu?

Protože pro mne není kuchyňský sporák středobodem žití, těším se, že se mohu mnohému přiučit. A to nejenom u odborníků, ale určitě i od ostatních děvčat.

Když se řekne chemoterapie a jídlo, co si vybavíš na první dobrou?

Nerada vzpomínám. „Chemo“ jsem snášela velmi zle. 48 hodin po aplikaci jsem neudržela v těle nic. Ale tady platí, že tělo si řekne, co potřebujeme. Zjistila jsem, že mi po těch zlých dnech velmi dobře dělá vychlazená zelná šťáva z kyselého zelí. Tak na mne vždy čekala bandaska zelí v lednici a já jsem dobíjela tělo tímto životabudičem. Ještě se mi vybavuje neskonalá chuť na rajskou omáčku.

Jakou kuchyni preferuješ?

Myslím si, že v tom nejsem sama, ale po objevení italské a francouzské kuchyně najdete u nás doma nejvíce těstoviny s různými omáčkami, zeleninou apod. Ne, že bych vůbec nejedla maso, ale nemusím ho příliš často. Bohužel, ale to je horší, mám ráda také typicky česká, sladká jídla. Ovocné knedlíky, vdolky, lívance… jenomže to už mohu pouze sporadicky.

A nakonec… těšíš se na soutěž?

Není tajemstvím, že jsem měla nejprve velké obavy. Jak říkám, kuchyně není zrovna mojí doménou, ale nyní se vlastně těším. Jsem totiž hodně zvědavá, jakými pěšinkami nakonec celý projekt půjde. Věřím, že se nakonec nejenom přiučíme, ale především pobavíme!

Ilona Tytlová, Plzeň