V Olomouci jsme připravily piknik na terase Vily Primavesi

Věděli jste, že slovo piknik pochází z francouzštiny? Picque znamená výzvu na jídlo, nique drobnou věc. Spojením těchto dvou slov dostaneme slovo piknik! Poprvé byl tento výraz zaznamenán v roce 1692 a popisoval skupinu lidí, kteří si do restaurace přinesli vlastní nápoje. No a grilování je ponaučení i zábava spojená s kvalitním dobrým zdravým jídlem v dobré společnosti.

Nejinak tomu bylo i v olomoucké restauraci Vila Primavesi. Nic jsme si sice s sebou nepřinesli, ale díky našim sponzorům a příznivcům jsme mohli piknikem otevřít na tomto krásném místě náš projekt „Holky už mi zase chutná“.

Projekt představila koordinátorka Mamma HELPu Karla Otavová. Přivítala hosty a také naše sponzory a příznivce.

Grilování na terase restaurace Vila Primavesi pod vedením šéfkuchaře Jaroslava Klára jsme si opravdu užili. Všechny pokrmy, které s pomocí kuchařek- mammahelpek připravil, byly výtečné. Každému jídlu, ať už se jedná o maso, sýry, zeleninu, rybu – šlo o mečouna, dodal neodolatelné kouzlo. Musíme podotknout, že všechny suroviny dodané sponzorem byly vysoce kvalitní, samozřejmě čerstvé, dokonce potom podávané na podnosech z cukrové třtiny, jak nás upozornil provozní Vily Primavesi Robert Šolc. Olomoucký tým kuchařek šéfkuchaři Klárovi úspěšně sekundoval, samozřejmě pod bedlivým okem nutriční poradkyně Evy Ondrýskové z VitalitaCentra.

Za odměnu si mammahelpské kuchařky odnesly od ředitelky Jany Kvardové kosmetiku značky Vermione, a bio kávu značky Marley Coffee z plantáží s Fair Trade certifikací.

Nezbývá, než poděkovat za pomoc i dary magistrátu města Olomouce, který nás podpořil finančně, Ing. Michaele Janečkové ze ZPMV, paní Lence Truhlářové z firmy Gran Moravia a samozřejmě MUDr. Daně Houserkové, Ph.D. z MAMMACENTRA Olomouc a našemu garantovi MUDr. Karlu Cwiertkovi, Ph.D., ale i všem ostatním, kteří nám pomáhají a s námi sympatizují.

Jana Čaganová, Mamma HELP centrum Přerov